اشـک مـن و رقیب به یک رشـته مـی‌کشد

صد حیف، چشم شوخ تو گوهرشناس نیست

و قَالَ ( علیه السلام ) : مَنْ أَصْلَحَ مَا بَیْنَهُ وَ بَیْنَ اللَّهِ أَصْلَحَ اللَّهُ مَا بَیْنَهُ وَ بَیْنَ النَّاسِ وَ مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْیَاهُ وَ مَنْ كَانَ لَهُ مِنْ نَفْسِهِ وَاعِظٌ كَانَ عَلَیْهِ مِنَ اللَّهِ حَافِظٌ .و آن حضرت فرمود: هر كس آنچه را میان او و خداست اصلاح نماید، خداوند آنچه را بین او و مردم است اصلاح كند. و هر كس كار آخرتش را به اصلاح آورد، خداوند كار دنیایش را اصلاح كند. و آن را كه از خود بر خود واعظ است از خدا بر او نگهبان است.

 نهج‌البلاغه قصار شماره 89

در حال و هوای این روزهای معرکه سیاست و سیاسانی که امروز می خواهند نان چیزدانی شان را بخورند و خدمت به امت خواب آسوده را حرامشان کرده است و هر روز سنگ مردم را به سینه می زنند و هواخواه خدمت اند، ادمی حیران می ماند که عجب زمانه ای است این زمانه که بی انگشت اشارت ولی هر دوشابی را دوغ جلوه می نماید و هر ویرانه ای را کوشک.


تقسیماتی كه خارجیها از مردم می‌كنند، اغلب خلاف واقع و دروغ است. عدّه‌ای «راست»، عدّه‌ای «چپ»، عدّه‌ای «سنتی»، عدّه‌ای «مدرن»... اینها همه‌اش حرفهای بی‌ربط و مزخرفی است كه خارجیها القا می‌كنند. البته یك عدّه آدمهای ساده هم در داخل، بدشان نمی‌آید كه بگویند ما جزو فلان دسته هستیم! خیال می‌كنند كه این یك افتخار است. نه آقا! جزو ملت ایران باشید. جزو توده‌ی انقلابی مردم باشید. جزو این جماعت و ملت دین‌باور باشید. اسمهای چپ و راست و قدیم و جدید و امثال اینها، افسانه است. اینها واقعیت ندارد. به دلیل این‌كه هیچ كدام از این گروههایی هم كه آنها ذكر می‌كنند، هیچ تفكّر مدوّنی ارائه نكرده‌اند. دسته بندی گروهها با ارائه تفكّرِ مدوّن امكان‌پذیر می‌شود. در شرایط فعلی، گروههای موجود چه تفكّر مدوّنی دارند كه ادّعا شود این با آن، این تفاوت را دارد! كه این مدرن است، این نمی‌دانم چپ است، این راست است! اینها حرفهای بی‌معنی است. حرفهای بی‌ربطی است كه خارجیها و تبلیغات بیگانه، عنوان می‌كنند

بیانات در دیدار پرسنل و فرماندهان ارتش 28/1/75

 

سـرِ ارادت ما و آسـتان حضرت دوست

كه هر چه بر سر ما می‏رود اراده اوست

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 14 شهریور 1390    | توسط: تخریبچی رابع     | طبقه بندی: تحلیل،     | نظرات()