سرویس سیاسی 598/

محمد قوچانی: هیئت های مذهبی منشاءخشونت اند و بسیجی ها اعضای تشکیل دهنده این هسته ها می باشند.(عصر آزادگان 79/1/20)

 

غلامرضا سالار بهزادی: تفکر شیعه گری موجب انحطاط مملکت ما و مانعی برای دموکراسی است. ای کاش سوابق حاکمیت های مردمی صدر اسلام، مورد توجه قرار می گرفت.(صبح امروز 78/8/23)

 

محسن کدیور: معصومین(ع) فقط در کلیات اصول اسوه اند، نه در فروع و جزئیات(ماهنامه کیان بهمن 1377)

 

عبدالکریم سروش: ولایت منحصر در شخص نبی اکرم است و با رفتن او ولایت نیز خاتمه می یابد، او خاتم نبوت و خاتم ولایت است. ولایت پیامبر بعد از او به کسی منتقل نشده است.(ماهنامه کیان بهمن 1377)

 

محمد کاظم محمدی خراسانی: مردم حق دارند همه مسئولین را به سوال کشیده و از آنها انتقاد کنند. حتی اگر آن مسئول ، پیامبر و امام معصوم باشد. بلکه به خود خدا هم می توان اعتراض کرد و او را فتنه گر نامید.(ایران 79/4/24)

 

ابراهیم اصغر زاده: اگر مجوز راهپیمایی به هر گروه بر اساس قانون داده شود اشکالی ندارد، حتی علیه خدا (آفتاب امروز 78/6/2)

 

مرضیه آذرافرا: اینکه پیامبر را ابولقاسم لقب داده اند نه ابوفاطمه حاکی از غلبه فرهنگ جاهلی مرد سالاری است.(پیام هاجر 78/7/13)

 

محمد خاتمی: اگر دین در برابر آزادی قرار بگیرد، این دین است که باید محدود شود نه آزادی(دانشگاه تهران 87/3/2)

 

محمد مهدی فولاد وند: عمر نوح 60 الی 70 سال بوده و 950 سال عمر خاندان نوح بوده است، نه شخص نوح. واقعا بعید است یک شخض نهصدو پنجاه سال عمر کند.(صبح امروز 78/10/16)

 

جهانبخش محبی نیا: در بعد مسائل فرهنگی سه مشکل است که حوزویان باید آن را حل کنند، یکی موسیقی به نحوی که انسان هر وقت دلش خواست ضبط را روشن کند و یکی هم رقص و ویگری ماهواره به نحوی که در فیلم به زنان از زانو به بالا عریان، هم بتوان نظر انداخت (آفتاب امروز 78/7/3)

 

عطا الله مهاجرانی: نظریه غیرت دینی ویران کننده اندیشه و فرهنگ و تمدن است.(آریا 79/1/16)

 

عزت الله سحابی نیا: آدم ها و معصومین(ع) خود بخود بدون نظارت مردم و به طور اصولی در معرض انحرافند(عصر آزادگان 78/10/16)

 

محسن کدیور: یک زمانی مردم می گفتند چون عیسی(ع) این حرف را زده پس درست است، اما امروز عیسی که سهل است خود خدا هم اگر حرفی بزند و آن حرف را با عقل مردم منطبق نباشد، نخواهد پذیرفت. امروز خدا در جامعه هیچ کاره است و همه کاره مردم اند.(دانشگاه تهران 1379 همایش پژوهش های قرآنی)

 

اگبرگنجی: اثبات اینکه قرآن ، سخن خداست ، ناممکن است. قرآن متنی است که بعد ها به وسیله مسلمانان از ترکیب چند گفتمان مختلف ساخته شده است. تا  کنون حتی یک دلیل بر موجود مقدس و معصومی با عمر بیش از عمر 1200 سال (مهدی موعود) اقامه نشده و اساساً اقامه شدنی نیست.(سایت انتخاب)

 

عبد الکریم سروش: فرهنگ شهادت خشونت آفرین است، اگر کشته شدن آسان شد، کشتن هم آسان می شود.(نشاط 78/3/12)

 

عطاء الله مهاجرانی: سر دادن شعار مرگ و آتش زدن پرچم آمریکا، اعمالی زشت و وحشیانه است(جبهه 78/5/30)

 

محمد خاتمی: اگر این حجاب و پوشش مانع حضور زن و بروز شخصیت زن بشود، قطعا مضر است... مشکل این نیست که زنان چگونه لباس می پوشند، مشکل این است که زنان بتوانند در عرصه های مختلف حضور داشته باشند. (همبستگی 79/8/16)


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 19 خرداد 1389    | توسط: تخریبچی ثانی    | طبقه بندی: عکس،     | نظرات()