امروز ویدئویی دیدم از محمد رضا شجریان که تا قبل از این احترام ویژه ای برایش قائل بودم اما این ویدئو کاملا ناامیدم کرد از ایشون.

تنها به نقل قول چند جمله از ایشون می پردازم و حرف خودم را هم می زنم و تمام:
" رئیس جمهور اومد توهین کرد به مردم و گفت مردم خس و خاشاکند. این مردمی که اومدند و اعتراض میکنند یک عده خس و خاشاکند " و سپس ادامه می دهند که " خب من هم از همون خس و خاشاکم و صدای منم برای خس و خاشاک بوده و اجازه نمیدم که رادیو و تلوزیون شما صدای منو پخش کنه"
آقای شجریان فیلم سخنرانی کسی که توی اون ویدئو رسما قبول کردید که رئیس جمهور بوده رو واقعا یکبار هم دیدید؟ هنوز نفهمیدید که رئیس جمهور گفتند که برنده اون انتخابات چهل میلیون ایرانی بودند و کسانی که روز گذشته بانک آتش زدند و شیشه شکستند یک عده خس و خاشاکند؟ هنوز نفهمیدین که اونروز احمدی نژاد شال سبز بر گردن انداخت و حتی کسانی که به موسوی رای داده بودند رو پیروز انتخابات نامید؟ و هنوز واقعا قبول ندارید که کسانی که فردای انتخابات تمام شیشه های بانکهای خیابان ولیعصر را شکستند و خودپردازها را نابود کردند و فردای انتخابات سطل آشغالها را آتش زدند اقلیت خشونت طلبی هستند که قانون شکنند و واقعا در اقلیتند؟
آقای شجریان شما واقعا خود را یک معترض خشن بانک آتش زن و شیشه شکن و فحاش می دانید که گفتید جنس شما هم از جنس همان اقلیت است؟
آقای شجریان صدایتان را به کسانی که فردای انتخابات شیشه های بانکهای خیابان ولیعصر را شکستند و قانون شکن بودند هدیه کردید و برای آنها می خوانید؟
آقای شجریان حالا دیگه رادیو و تلوزیونی که برای مردمی که ماهواره ندارند برنامه پخش میکنه شد رادیو و تلوزیون احمدی نژاد و دولت و نظام و شما نمیخواهید صدایتان از رادیو تلوزیون آنها ( و نه مردم ) پخش شود؟
و اما ادامه سخنان استاد سابق محمدرضاشجریان:
" که مذهب اومده در سیاست وارد شده و حکومتو به دست گرفته چون نتیجه بسیار بدی داشته همه به این باور رسیدند که بایستی دین و مذهب از سیاست جدا بشه "
و یاد پیامبر اسلام میفتم که آمد و در سیاست وارد شد و حکومت تشکیل داد و حکومت را به دست گرفت و به نظر آقای شجریان نتیجه بسیار بدی حاصل شد و ایشون به این نتیجه رسید که دین و مذهب باید از سیاست جدا بشه و نفهمیدیم آن همه ای که ایشان می گویند کیستند بجز سکولارهای غربی و حالا معلوم می شود که صدای شجریان برای سکولارهایی است که آرزوی جدایی دین از حکومت را دارند.
فردا که امام زمان بیایند و بخواهند حکومت دینی تشکیل دهند آقای شجریان جزء خس و خاشاکهایی خواهند بود که خواهان جدایی دین و حکومت هستند و حاضرند برای مخالفین ایشان باز هم بخوانند!
در ادامه همآوازی یک خواننده زن که کنار ایشان نشسته و آواز می خواند شنیده می شود و معلوم می شود که ایشان چقدر زود مذهب مورد علاقه خود را به رخ کشید!‌ آیا واقعا ایشان به اسلام جدا از سیاست هم اعتقادی دارد؟
و در ادامه در مورد نظام ایران می گوید: "اونها راه خودشان را می روند و به قول خودشون میگویند قوانین الهی است و قابل تعویض نیست و ما هرچیزی که بگوییم اونها کار خودشان را میکنند. اونها کار خودشان را بکنند و ما هم کار خودمان را میکنیم!‌" و آقای شجریان بعد از این جمله چقدر هم خوشحالند ....
و منی که علاقمند به موسیقی سنتی هستم میفهمم آقای شجریان دوست دارند قوانین الهی را تغییر دهند و کلمه تعویض را هم استفاده میکنند ولی نمیگویند این عوض کردن قوانین الهی و اسلامی با چه چیزی است و با کجا باید قوانین را معاوضه کنیم و من جوان بهتر می فهمم که جدایی دین از سیاست یعنی چه !‌
متشکرم استاد شجریان بابت درسی که دادید.
یک نصیحت هم میکنم شما رو و اونهم اینکه علاقمندان شما یک عده مسلمان طرفدار موسیقی سنتی هستند و نه رپ پسندها و پاپ پسندها و راک پسندهای فشن که متنفرند از موسیقی سنتی! پس اگر جایگاه خودتان را رفته رفته از دست دادید زیاد تعجب نکنید چون من و امثال من دیگر گول ظاهر زیبا و صدای زیبا را نخواهیم خورد! نشنیدن صدای یک سکولار که با قوانین الهی مشکل دارد و خواهان تعویض این قوانین است توفیق بزرگی است برای ملت شریف و بزرگ ایران اسلامی !‌
امضاء: از طرف یک جوان ایرانی
لینک سخنان ایشون در یوتیوب:
http://www.youtube.com/watch?v=bnoGhSCA-kQ&feature=player_embedded
 

دانلود فیلم

دانلود فایل ضمیمه

  انتهای خبر / پایگاه اطلاع رسانی جوان / کد خبر 294652

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 اردیبهشت 1389    | توسط: تخریبچی ثانی    | طبقه بندی: تحلیل،     | نظرات()